• Diagnostyka i sesja terapeutyczna

  100zł

  Wywiad, dokładna diagnostyka, wyznaczenie planu rehabilitacji i terapii

  ( terapia manualna – Mulligana, Kaltenborna-Evjentha,terapia FDM, PNF, masaż głęboki, terapia metodą Mckenziego, terapia punktów spustowych,Kinezjotaping )

 • Diagnozowanie i leczenie bólów kręgosłupa metodą McKenziego

  100 zł

 • Kinesiotaping

  od 20 zł/w zależności od aplikacji

  Jedna aplikacja/w ramach terapii

 • Drenaż limfatyczny

  100 zł

  Manualny Drenaż Limfatyczny, jest dziś jedną z podstawowych metod manualnego – czyli wykonywanego ręcznie masażu – wykorzystywaną zarówno w lecznictwie, rehabilitacji oraz w kosmetyce a także w medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej.
  Faktem jest, iż rosnąca popularność drenażu limfatycznego powoduje nagminne używanie tego terminu w przypadku masaży, których wykonanie niestety daleko odbiega od idei jej twórcy Emila Voddera i jego następców. Dlatego też w wielu krajach metoda manualnego drenażu limfatycznego (MDL) wg. opracowania Emila Voddera w celach klinicznych, leczniczych wykonywana może być jedynie przez odpowiednio wyszkolonych masażystów, fizjoterapeutów, terapeutów.
  Nie chodzi bynajmniej o fakt złego wykonania drenażu, ale o to, aby był on optymalnie zastosowany i wykonany. Poza tym o ile w kosmetyce i medycynie estetycznej drenaż limfatyczny wykonujemy w zdrowotnych, profilaktycznych i kosmetycznych celach, o tyle w terapii, np.: po mastektomi, masaż musi być wykonany ściśle według odpowiednich, zgodnych z medycznymi regułami procedur.
  Obecnie termin „drenaż limfatyczny” jest także nagminnie nadużywany w reklamach sprzętu mechanicznego i elektronicznego, np. w przypadku różnych podręcznych aparatów do automasażu.
  Pokrewne terminy jak: „drenaż”, „ruchy drenujące”, „masaż odprowadzający”, nie zawsze odnoszą się do właściwego manualnego drenażu limfatycznego.
  Możemy także zauważyć, iż stosowany „wybiórczo” w kosmetyce drenaż limfatyczny twarzy i szyi, jest uproszczoną wersją MDL, zaadaptowaną do potrzeb pracy w gabinetach kosmetycznym.
  Początki metody
  Od początku stosowania drenażu limfatycznego – mija prawie wiek. Drenaż limfatyczny jako metoda ciągle rozwija się, jest badana i udoskonalana, ale teoretyczne i praktyczne podstawy tej metody pozostają niezmienione. W roku 1934 Emil Vodder (Duńczyk) opublikował wyniki wieloletnich prac i doświadczeń związanych z zastosowaniem drenażu limfatycznego. W owym czasie równolegle wielu terapeutów, lekarzy, masażystów prowadziło podobne badania, jednak nikt na taką skalę jak Vodder.
  Dzisiaj w praktyce MDL i badaniach klinicznych prym wiodą: Dania, Niemcy, Francja, Włochy, olbrzymią popularność MDL cieszy się także w USA. Co prawda niewielkie różnice występują w praktyce masażu, ale podstawą Manualnego Drenażu Limfatycznego jest zrozumienie znaczenia układu limfatycznego i roli jaką pełni chłonka w organizmie człowieka.
  Niezmienny fundament to także odpowiedni kierunek, cykle, siła nacisku, rytm oraz kolejność opracowywanych głównych pni limfatycznych, głównych węzłów chłonnych i odprowadzających – zbiorczych naczyń chłonnych oraz drobnych naczyń włosowatych.
  Techniki wykorzystywane obecnie w Metodzie Drenażu Limfatycznego:
  MDL – Manualny Drenaż Limfatyczny (technika stosowana najczęściej)
  bandażowanie,
  specjalistyczne ćwiczenia aplikowane podczas terapii,
  masaż pneumatyczny – stosowany dodatkowo,
  MDL polega na stymulacji układu limfatycznego poprzez specjalistyczne ruchy, techniki powodujące udrożnienie, przepychanie limfy. Dla celów szkoleniowych, ruchy te opisuje się jako: głaskanie, rozcieranie spiralne, rozcieranie koliste, ugniatanie, uciski. Jednak w drenażu, podstawowymi i właściwymi chwytami dla tej manualnej metody terapeutycznej są chwyty polegające na przepychania limfy w odpowiednim rytmie, kierunku, sile oraz cyklu, a techniki mają swoje odrębne nazwy także w zależności od miejsca wykonywanego masażu.
  MDL zarówno w terapii jak i w celach kosmetycznych, w medycynie estetycznej wykonywany jest zawsze w oparciu o te same zasady. Drenaż limfatyczny może być co prawda wykonywany jako masaż częściowy – tzn. ze szczególnym skupieniem się na danej partii ciała – z tym że najpierw następuje udrożnienie głównych pni, naczyń i kolejnych węzłów chłonnych, a dopiero potem następuje opracowanie danej partii ciała, np.; kończyn dolnych.
  MDL – główne zasady
  Na wstępie opracowywane są główne pnie: szyjne i okolice podobojczykowe, następnie przechodzimy do opracowania brzucha, potem okolic głównych węzłów chłonnych.
  Masaż kończyn, rozpoczyna się od części proksymalnych (bliższych), a kończy na dystalnych (dalszych), ale poszczególne ruchy odbywają się zgodnie z przepływem limfy w układzie limfatycznym i krążeniem żylnym. Oznacza to, iż masaż rozpoczynamy od węzłów i naczyń limfatycznych najbliższych ujść żylnych, a dopiero potem – zachowując odpowiedni kierunek – pracujemy z odcinkami dystalnymi.
  Masaż wykonujemy zgodnie z zasadą podwójnego opracowania stawów.
  Jeżeli masujemy np. kończynę dolną, to dopiero na końcu opracowywana jest cała kończyna.
  Fizjologiczny przepływ chłonki wymaga, wolnego, ale stanowczego tempa masażu.
  Masujemy płynnie i miękko, stosując w ruchu tzw. punkt zerowy, czyli przerwę pomiędzy danym impulsem ale bez odrywania rąk od skóry.
  Techniki wykonujemy z umiarkowaną siłą unikając nadmiernego rozgrzania tkanek.
  MDL podczas danej sesji nie można łączyć z innymi metodami lub technikami masażu szczególnie dotyczy to technik silnie rozgrzewających.
  Jeżeli z terapeutycznych powodów musimy przeplatać drenaż z innymi zabiegami, pamiętajmy aby nie nastąpiło to w dniu wykonywania drenażu limfatycznego.
  W przypadku wielu schorzeń nie stosujemy obok drenażu innych zabiegów, np. rozgrzewających, hydroterapii, ćwiczeń – zajęć wysiłkowych.
  Podczas drenażu limfatycznego osoba masowana powinna być ułożona w pozycji powodującej ułatwienie przepływu chłonki, jak rozluźnione stawy, podkładki pod łydki itd. Ważnym czynnikiem jest także zrelaksowanie pacjenta przed masażem.
  Główne działanie drenażu limfatycznego:
  1. Zmniejsza zastoje limfatyczne oraz wysięki (to jedna z podstawowych metod fizykalnego leczenia schorzeń w których występują zaburzenia przepływu limfy, obrzęki limfatyczne o znanej etiologii)
  2. Wspomaga prawidłową wymianę składników przemiany materii (usuwa szkodliwe substancje powstałe w wyniku przemiany materii)
  3. Oczyszcza organizm z toksyn i wzmacnia jego odporność.
  Wskazania:
  Terapia.
  Podstawowe wskazania do drenażu limfatycznego są podobne jak do masażu klasycznego, ale w szczególności: obrzęki o znanej etiologii, stany pourazowe, traumatologia sportowa, schorzenia przebiegające ze stanami zapalnymi (po przejściu stanu ostrego), przebyte choroby zakaźne (po wyleczeniu w celu wzmocnienia organizmu i usunięcia toksyn), łagodne stany nowotworowe (jedynie pod kontrolą i na zlecenie lekarskie), przyśpieszenie absorbcji siniaków, krwiaków. Dobre rezultaty daje drenaż przeprowadzony kilka tygodni po porodzie (przede wszystkim w przypadku osłabienia organizmu po dłuższym leżeniu).
  Kosmetyka.
  Drenaż limfatyczny jest często stosowany w kosmetyce w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej. Najczęściej dotyczy to zastoju limfy w górnej i środkowej części twarzy, okolicy oczodołów oraz fałdów wargowo-nosowych. Elementy Drenaż limfatyczny są włączony często do zabiegów estetycznych z innymi zabiegami kosmetycznymi okolic szyi i dekoltu. MDL pomaga w zwalczaniu cellulitu wraz z innymi zabiegami oraz wspomaga procesy odchudzania i ogólnego oczyszczania organizmu z toksyn. Jest niezbędny także we wstępnej fazie podczas wykonywania masaży modelujących ciało.
  Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna.
  1. Medycyna estetyczna. Drenaż limfatyczny – jak wspomniałem wyżej – jest jednym z podstawowych fizykalnych zabiegów w terapii cellulitu, zwłaszcza wtedy kiedy terapia jest kierowana przez lekarza i polega na zastosowaniu kilku metod. Drenaż może służyć także jako metoda przygotowawcza do niektórych zabiegów wykonywanych w okolicy twarzy, np.: peelingów, przed zastosowaniem wypełniaczy, a także przed i po drobnych zabiegach chirurgicznych.
  2. W chirurgii plastycznej, drenaż limfatyczny znajduje coraz większe uznanie jako metoda rewitalizacyjna po zabiegach: liposukcji, plastyce powłok brzusznych oraz po liftingu twarzy a także w niektórych przypadkach korekcji biustu. Przy bezpośredniej współpracy masażysty z chirurgami, drenaż limfatyczny – podobnie jak masaże oparte na pracy z tkanką łączną – jest bardzo przydatny w przypadku przeprowadzania zabiegów rekonstrukcyjnych oraz przeszczepów skóry np. po oparzeniach zwłaszcza gdy zabiegi takie wykonywane są w kilku etapach. Drenaż pomocny jest w zmiękczaniu i uelastycznianiu blizn, szczególnie po trudno gojących się ranach.
  Relaksacja
  Drenaż nie jest celowym zabiegiem wykonywanym w celu relaksacji, ale spokojny przebieg masażu odpręża i relaksuje. Choć jest to zupełnie subiektywne i subtelne odczucie, to pozytywnie uzupełnia terapeutyczne działanie Manualnego Drenażu Limfatycznego.

 • Drenaż limfatyczny kończyn górnych

  100 zł

  ok.60min

 • Drenaż limfatyczny kończyn dolnych

  100 zł

  czas trwania ok.60min

 • Drenaż limfatyczny twarzy

  70 zł

  Czym jest Manualny drenaż Limfatyczny twarzy?

  Drenaż limfatyczny jest często stosowany w kosmetyce w celu oczyszczenia i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej.

  Teoretyczne i praktyczne podstawy Manualnego Drenażu Limfatycznego pozostają niezmienione do dziś od 1934 roku. Wówczas to duński lekarz i masażysta Emil Vodder opublikował wyniki swoich dwudziestoletnich badań klinicznych i doświadczeń związanych z zastosowaniem drenażu limfatycznego. Drenaż limfatyczny jako metoda jest wciąż udoskonalana i poddawana wielu badaniom. W celach leczniczych metodę manualnego drenażu limfatycznego wykonuje się najczęściej wg opracowania dr Emila Vodera lub prof. dr med. Michaela Foldiego, który w latach 80-ch znacznie rozwinął terapię drenażu limfatycznego.

  Manualny Drenaż Limfatyczny polega na stymulacji układu limfatycznego poprzez zastosowanie określonych technik i specjalistycznych ruchów, powodujących przepchanie limfy. Limfa jest jasnym wodnistym płynem, który zawiera min.: białka i elektrolity. Pochodzi ona z krwi i oczyszcza tkanki organizmu. Znajdują się w niej limfocyty, które wchodzą w skład układu odpornościowego.

  Korzyści i wskazania do Manualnego Drenażu Limfatycznego twarzy

  Główne korzyści drenażu limfatycznego twarzy w kosmetyce:

  Zmniejsza wysięki oraz zastoje limfatyczne poprzez poprawę krążenia limfatycznego ( dotyczy to głównie zastoju limfy w górnej i środkowej części twarzy, okolicy oczodołów oraz fałdów wargowo-nosowych)
  Przyspiesza usuwanie szkodliwych substancji powstałych w wyniku przemiany materii
  Oczyszcza organizm z toksyn i wzmacnia system immunologiczny
  W efekcie twarz wygląda świeżo, młodo i lekko, poprawia się kolor skóry, znikają obrzęki pod oczami i objawy zmęczenia.

  W medycynie estetycznej drenaż służy jako metoda przygotowawcza do niektórych zabiegów wykonywanych w okolicy twarzy, np.; peelingów, przed zastosowaniem wypełniaczy, a także przed i po drobnych zabiegach chirurgicznych.

  W chirurgii plastycznej drenaż limfatyczny twarzy jest uznaną metodą rewitalizacyjną po zabiegach liftingu twarzy. Spokojny przebieg masażu relaksuje i odpręża, co skutecznie uzupełnia terapeutyczne działanie Manualnego Drenażu Limfatycznego.

PRZY WYKUPIENIU SERII * ZABIEGÓW

1 zabieg GRATIS!

RENCISTOM I EMERYTOM PRZYZNAJEMY 10% RABATU NA ZABIEGI!

*seria dotyczy minimum 10 zabiegów, przy płatności z góry; promocje i rabaty nie łączą się!

Rehabilitacja


Fizykoterapia

 • Elektroterapia

  12 zł

  Pełen zakres prądów – jeden zabieg

 • Ultradźwięki

  12 zł

  Jeden zabieg

 • Fonoforeza

  12 zł

  Jeden zabieg

 • Laser

  12 zł

  Jeden zabieg


Masaż

 • relaksacyjny

  100zł

  czas trwania 60′

 • klasyczny

  100zł

  czas trwania ok 60′

 • kręgosłupa - klasyczny 30/60min

  50zł/100zł

 • Terapia bólu kręgoslupa(diagnostyka, wyznaczanie planu terapii, masaż leczniczy, masaz głeboki,terapia punktów spustowych,terapia manualna, ćwiczenia)

  100zł

 • kończyn górnych(ok.30')

  50 zł

 • kończyn dolnych (30min)

  50 zł

 • stóp(30')

  50 zł

 • twarzy(45min)

  70zł

  45min

Masaż świecą

 • Bez peelingu

  150 zł

  czas trwania ok. 60′

 • z peelingiem

  190 zł

  czas trwania ok. 80′

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi

 • 1 h masaż gorącymi kamieniami

  120 zł

  czas trwania ok. 60′

 • Masaż pleców gorącymi kamieniami

  70zł 60 zł

  czas trwania ok. 30′

 • Masaż gorącą czekoladą - ``Czekoladowy Relaks``

  240zł

  Peeling czekoladowy całego ciała  + masaż gorącą czekoladą

  Czas trwania – około 90minut

 • Zabieg czekoladowy- ``Czekolada z pomarańczą``

  190zł

  Zabieg składa się z peelingu oraz masażu  ciepłym olejem cytrusowo-pomarańczowym.

  Zabieg trwa około 80min

Masaż antycellulitowy (manualny/bańką chińską)

 • brzuch

  50 zł

  czas trwania zabiegu – ok. 20-30′

  zabieg jest wykonywany manualnie lub bańką chińską w zależności od potrzeb pacjentki, po odpowiednim zdiagnozowaniu problemu

 • uda + pośladki

  70zł 60 zł

  Zabieg jest wykonywany manualnie lub bańką chińską w zależności od potrzeb pacjentki, po odpowiednim zdiagnozowaniu problemu

   

  czas trwania ok.30′

 • uda + pośladki + brzuch

  100 zł

  Zabieg jest wykonywany manualnie lub bańką chińską w zależności od potrzeb pacjentki, po odpowiednim zdiagnozowaniu problemu.

  czas trwania ok.50′

 • uda + pośladki + brzuch + ramiona

  129 130 zł

  Zabieg jest wykonywany manualnie lub bańką chińską w zależności od potrzeb pacjentki, po odpowiednim zdiagnozowaniu problemu.

   

  czas trwania ok.70′

Masaż aromatoterapeutyczny

 • całościowy

  150 zł

 • kręgosłupa

  100 zł

  45min

Masaż sportowy

cena 140zł

Masaż modelujący sylwetkę

 • całkowity

  130zł

   

  czas trwania ok 60′

 • uda, pośladki

  60 zł

  czas trwania zabiegu ok.30′

 • brzuch, uda, pośladki

  100 zł

  czas trwania ok.50′

 • brzuch

  50zł

  czas trwania ok. 20-25′

Masaż relaksacyjny

 • z użyciem masła czekoladowego

  150 zł

  60min

Zabiegi na ciało z masażem

Inne

CENNIK KARNETÓW

(karnety zawsze na 10 zabiegów + 1 zabieg dodatkowo GRATIS!

 • Masaż klasyczny 10+1

  900 zł

 • Masaż kręgosłupa (leczniczy) 10+1

  900 zł

  czas trwania – ok.60min

 • Masaż modelujący sylwetkę (całkowity) 10+1

  1170

 • Terapia Bólu kręgosłupa ( 5 wizyt)

  450zł


Elektrostymulacja

Zabiegi jednorazowe

 • Zabieg na całe ciało (brzuch/uda/pośladki//ramiona)

  90 zł 45 min

  Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus. Donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus. Nullam quis ante.

 • Zabieg na wybraną partie ciała (np. brzuch itd.)

  60 zł 45 min

Zabiegi w karnetach

(+ miejscowa terapia cieplna)

 • KARNET TĘCZOWY

  500 zł

  10 zabiegów na wybraną partię ciała

  10 x 45 min + 1 x 45 min GRATIS

Zabiegi w karnetach

(+ miejscowa terapia cieplna)

 • KARNET ZŁOTY

  790 zł

  10 zabiegów na całe ciało + 1 gratis

 • KARNET PLATYNOWY

  990 zł

  15 zabiegów na całe ciało+ 1 gratis


Pakiety

 • Pakiet ``Jesienne ukojenie 1”

  100 zł

  Masaż relaksacyjny pleców + masaż twarzy, szyi i dekoltu

 • Pakiet „Jesienne ukojenie 2”

  200 zł

  Masaż relaksacyjny olejkiem pomarańczowym (godzinny) + masaż stóp + maska na ciało.

 • Pakiet „Czekoladowa przyjemność”

  250 zł

  Peeling całego ciała + masaż masłem czekoladowym całego ciała + masaż twarzy olejkiem czekoladowym.

 • Pakiet „Goodbye cellulite”

  990 zł

  Pakiet składa się z 10 masaży antycellulitowych (uda + pośladki) + 10 elektrostymulacji(uda+pośladki)

 • Pakiet „Intensywnie modelujący sylwetkę”

  2500 zł

  10 manualnych drenaży limfatycznych + 20 elektrostymulacji całego ciała + 10 masaży wspomagających odchudzanie.

 • Pakiet „Zdrowy kręgosłup”

  400 zł

  diagnoza +kompleksowa terapia bólów kręgosłupa+ 3 wizyty kontrolne


Znalazłeś zabieg dla Siebie?

Zadzwoń do nas pod numer +48 723 763 837 lub skorzystaj formularza kontaktowego.

Rezerwacja on-line

PRZY WYKUPIENIU SERII* ZABIEGÓW    1 zabieg GRATIS!

RENCISTOM I EMERYTOM PRZYZNAJEMY 10% RABATU NA ZABIEGI!

*seria minimum 10 zabiegów, przy płatności z góry; promocje i rabaty nie łączą się!

Ceny karnetów na pozostałe zabiegi, występujące w cenniku, ustalamy indywidualnie z klientem! Zapraszamy serdecznie!

Regulamin Gabinetu Fizjoterapii „Vertebralis”:

 1. Terminy zabiegów powinny być ustalane z wyprzedzeniem.
 2. Umówiony i nieodwołany co najmniej dzień wcześniej zabieg z karnetu/bonu upominkowego/voucheru, uważa się za wykorzystany.
 3. Spóźnienie na umówioną godzinę może spowodować ewentualne skrócenie czasu zabiegu, bądź jego odwołanie.

BARDZO PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z REGULAMINEM!