Masaż relaksacyjny polega na zmniejszeniu, a potem całkowite zniesieniu napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, a tym samym uzyskanie rozluźnienia i odprężenia. Jeżeli źródłem napięcia mięśni jest długotrwały stres, to można go usunąć stosując delikatne, spokojne, rytmiczne i powolne techniki masażu. Jak sama nazwa mówi – relaksujące. Masaż ten, szczególnie przydatny jest po długotrwałym wysiłku fizycznym, jak i psychicznym.

Po tym masażu, jak po każdym innym, czujemy się odprężeni, bo w czasie zabiegu podnosi sie poziom endorfin w organiźmie. Endorfiny to substancje wydzielające się w mózgu m.in. po ćwiczeniach czy gimnastyce.

Dzięki nim odczuwamy odprężenie i jesteśmy gotowi do dalszego wysiłku. Wysoki poziom endorfin zwiększa też naszą odporność na stres.

Każdego z nas lub prawie każdego, dotyka takie doświadczenie, kiedy to wracamy do domu i czujemy się zmęczeni, tacy bez życia, zestresowani i napięci. Właśnie wtedy, moje sprawne dłonie i odpowiednie techniki masażu mogą zdziałac cuda. Masaż odpręży i obudzi w nas nowe siły witalne. Wiadomym jest przecież, że gdy ciało jest odprężone to i psychika wraca do równowagi.

Masaż relaksacyjny sprawi, że zapomnicie Państwo o kłopotach, poprawi się nastrój psychiczny, poczujecie się osobą zadowoloną i szczęśliwą. Jest on doskonałą metodą, pozwalającą na rozładowanie stresu wywołanego pracą zawodową i ciągłym życiem w pośpiechu. Warto jeszcze podkreślić, że podczas stanu relaksu organizm ma większe zdolności regeneracyjne i samouzdrawiające.