Leczenie bólów kręgosłupa Poznań

Coraz większa liczba Polaków w różnym wieku skarży się na problemy z kręgosłupem. Każdego z nas, z wiekiem czekają problemy z bólami pleców, krzyża, karku. Złe nawyki, nieprawidłowa postawa podczas siedzenia i podczas snu, nadwaga i brak ruchu sprawiają, że do lekarza zgłaszają się coraz młodsi ludzie. Bóle pleców znacznie utrudniają życie, nie pozwalają cieszyć się zabawą, nie pozwalają na wydajną pracę. Dlatego też, zanim dopadnie Nas ból pleców, postarajmy się stosować do kilku zasad, które pozwolą nam zachować zdrowy kręgosłup przez lata.

Profilaktyka jest bardzo ważna dla zachowania zdrowego kręgosłupa. Dolegliwości bólowe kręgosłupa dotykają 80% populacji społeczeństwa. Pacjenci w zależności od stanu nasilenia bólu mają do wyboru: przetrzymanie danego ataku wspomagając się lekami przeciwbólowymi, termoforami, maściami lub udanie się do lekarza, który w pierwszym etapie kieruje na zabiegi z elektroterapii, przepisuje leki rozluźniająco przeciwbólowe lub dokona wyboru odsyłając pacjenta do fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii bólu kręgosłupa. W dobie postępu medycyny rola fizjoterapeuty wykorzystującego współczesne metody terapeutyczne nabrała kluczowego znaczenia w terapii problemów bólowych kręgosłupa. Większość zespołów bólowych kręgosłupa ma tło mechaniczne (spowodowane jest zaburzeniami mechaniki kręgosłupa np.: dyskopatia) i nie kwalifikuje się do leczenia operacyjnego. Wykorzystywana przez Nas terapia według metody McKenziego bazuje na stosowaniu środków mechanicznych, które wpływają na poprawę mechaniki kręgosłupa lub stawów i tkanek okołostawowych kończyn.

Metoda McKenziego to metoda leczenia, która wyróżnia się na tle innych form leczenia tego typu dolegliwości. Większość z nich skupia się bowiem tylko na skutkach schorzeń kręgosłupa, czyli na uśmierzeniu dolegliwości bólowych, bez poznania mechanizmów ich rozwoju. Efekty tego typu metod leczenia nie są trwałe, gdyż dolegliwości bólowe prędzej czy później powracają. Tymczasem metoda McKenziego nie ogranicza się tylko do zlikwidowania bólu kręgosłupa. Jej celem jest znalezienie także przyczyny bólu, jej zlikwidowanie i przeciwdziałanie nawrotom dolegliwości.

Celem leczenia w metodzie jest nie tylko ograniczenie lub zlikwidowanie objawów bólowych, ale przywrócenie możliwie pełnej funkcji strukturom generującym ból, oraz zabezpieczenie przed nawrotami dolegliwości. U Pacjentów leczonych zgodnie z zasadami metody McKenziego, odsetek pacjentów z nawrotem dolegliwości, jest zdecydowanie mniejszy, niż u pacjentów, u których stosowano inne metody leczenia oparte na dozowaniu bodźców mechanicznych.

PIERWSZA WIZYTA – JAK SIE DO NIEJ PRZYGOTOWAĆ?

Na pierwszą wizytę PROSIMY UMAWIAĆ się telefonicznie.

Wizyta trwa ok. 45min.

Prosimy zabrać strój sportowy(pracujemy w stroju sportowym lub bieliźnie).
Efektywność zabiegów zależy od Państwa dolegliwości i czasu ich trwania. Do dwóch dni po terapii nie należy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych. Zdarza się też że w wyniku procesów autoregulacji, do dwóch dni po terapii pojawia się zaostrzenia dolegliwości, czym nie należy się martwić ponieważ w kolejnych dniach będzie odczuwalna znaczna poprawa.

Co leczymy:

 • ból kręgosłupa,
 • przepuklinę krążka,
 • rwę kulszową,
 • dyskopatię,
 • lumbago,
 • bóle głowy,
 • bóle kości ogonowej,
 • zmiany zwyrodnieniowe stawów,
 • kręcz szyi,
 • kręgozmyk,
 • zespół mięśnia gruszkowatego,
 • drętwienie palców dłoni lub stóp,
 • osłabienie siły mięśniowej,
 • bóle nocne kręgosłupa lub stawów,
 • ciasnotę przedziałów powięziowych,
 • bóle zdrowych zębów,
 • bóle i przeskakiwanie stawów skroniowo-żuchwowych,
 • zapalenie nerwu twarzowego,
 • zawroty głowy,
 • bóle opasujące klatki piersiowej,
 • ostrogę piętową,
 • zamrożony bark,
 • zespół stożka rotatorów,
 • trzaskające biodro,
 • skrócenie kończyny dolnej pochodzenia mięśniowego,
 • wzdęcia, zaparcia, biegunki, refluks, zgagę, dolegliwości trzewne, zespół jelita nadwrażliwego,
 • obrzęki.

Prowadzimy również terapię kobiet w ciąży i połogu.

Leczenie bólów kręgosłupa Poznań

Skuteczna terapia bólu kręgosłupa pozwala na poprawę komfortu życia Pacjenta. Umożliwia mu wykonywanie codziennych zajęć, powrót do ukochanego sportu, a także spokojne przesypianie nocy. Dobry fizjoterapeuta umie swoimi działaniami doprowadzić do stanu, w którym chory nie musi wspomagać się lekami, plastrami rozgrzewającymi czy innymi metodami chwilowego łagodzenia bólu. Oferowane przez nas leczenie wraz ze stosowaniem zaleconej profilaktyki daje możliwość prowadzenia normalnego, aktywnego życia i cieszenia się nim bez nieprzyjemnych dolegliwości.

Skuteczne leczenie bólów kręgosłupa dla Pacjentów z Poznania

W stosowanej przez nas metodzie McKenziego nie używamy leków — tabletek, maści, syropów. Całe leczenie oparte jest na doświadczeniu i skuteczności pracujących tu fizjoterapeutów. Dzięki ich wiedzy, a także pracy pomagamy Pacjentom poprzez odpowiednią stymulację mięśni oraz stawów. Holistyczne podejście do organizmu człowieka, jako spójnej całości, a przez to — zwrócenie uwagi na nieprawidłowości w pracy kręgosłupa jako źródła innych dolegliwości sprawia, że uwalniamy chorych również od bólów barku, problemów z drętwieniem palców kończyn górnych i dolnych, a także wielu innych schorzeń.

Rehabilitacja barku w gabinecie fizjoterapii Vertebralis

Problemy bólowe dotyczące barku to domena sportowców i pracowników fizycznych, ale też osób starszych. Intensywny tryb życia, brak odpowiedniej dawki ruchu na co dzień, niewłaściwa higiena pracy, jak również niedbałe podnoszenie większych ciężarów sprawiają, że bardzo łatwo narazić się na bóle barków. Ich przyczyną może być też nieprawidłowa postawa, czy wreszcie — inne schorzenia dotykające bezpośrednio kręgosłupa. Jeśli szukają Państwo miejsca, w którym uzyskacie pomoc i uwolnicie się od dyskomfortu — zachęcamy do wizyty w naszym gabinecie w Poznaniu i podjęcia skutecznej rehabilitacji.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu ustalenia szczegółów.

Efektywna rehabilitacja kręgosłupa metodą McKenziego

Skuteczność rehabilitacji kręgosłupa prowadzonej w naszym gabinecie fizjoterapii w Poznaniu wynika przede wszystkim ze stosowania przywoływanej wcześniej metody McKenziego. Skupia się ona bowiem nie tylko na samym uwolnieniu Pacjenta od dolegliwości bólowych, ale też na zlokalizowaniu ich przyczyny, wyeliminowaniu jej, a także zapobieganiu nawrotom problemów w przyszłości. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc w przypadku różnorodnych kłopotów zdrowotnych, przywracając maksymalną sprawność, a tym samym — swobodę ruchu. Co więcej, na specjalistyczne wsparcie w zakresie rehabilitacji kręgosłupa mogą w naszym gabinecie liczyć również kobiety w ciąży oraz w połogu.

Nie tylko rehabilitacja kręgosłupa — leczenie różnorodnych dolegliwości w Poznaniu

Chociaż jedną ze specjalności naszych fizjoterapeutów w Poznaniu jest efektywna rehabilitacja kręgosłupa, to rozległa wiedza oraz doświadczenie pozwalają nam udzielać Pacjentom wsparcia w zakresie wielu innych, powiązanych schorzeń. Należą do nich chociażby dyskopatia, rwa kulszowa, lumbago, bóle kości ogonowej, zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów, drętwienie palców stóp lub dłoni czy zespół mięśnia gruszkowatego. To jednak tylko niektóre problemy, którymi się zajmujemy — zależy nam na skutecznym leczeniu zróżnicowanych kłopotów zdrowotnych. Zapraszamy do rezerwacji wizyty!