Vertebralis – Gabinet fizjoterapii i masażu

Zespół Gabinetu Fizjoterapii Vertebralis :

mgr Karolina Szulc – właściciel gabinetu, mgr fizjoterapii, fizjoterapeuta stomatologiczny

Od 2008 roku prowadzę stacjonarny gabinet fizjoterapii „Vertebralis”, świadczący kompleksowe usługi z zakresu fizjoterapii, terapii manualnej, masażu i kinezyterapii. W pierwszej kolejności stawiam na solidną diagnostykę, później ukierunkowaną terapie, a na końcu trening medyczny i profilaktykę ponownego wystąpienia dolegliwości.

Terapia manualna to koncepcja badania i leczenia fizjoterapeutycznego, zajmuje się diagnozowaniem i usprawnianiem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu. Leczenie manualne polega na zniesieniu dysproporcji pomiędzy możliwościami tkanki do przyjmowania obciążeń a jej rzeczywistym obciążaniem oraz przywracaniu fizjologicznej współpracy pomiędzy strukturami ciała człowieka. Do leczenia wykorzystuje się techniki mobilizacji stawów, neuromobilizacji struktur nerwowych i techniki leczenia tkanek miękkich. Następnie pacjenta poddajemy funkcjonalnemu treningowi medycznemu, dla opóźnienia nawrotów dolegliwości.

gabinet poznań

Masaż jest starożytną sztuką medyczną i stanowi naturalną metodę leczniczą. W ostatnich latach wraz z powrotem do naturalnych metod leczniczych masaż przeżywa odrodzenie. Stanowi on uzupełnienie a często zastępuje leczenie farmakologiczne i chirurgiczne. Masaż to różnorodne rękoczyny, które w sposób mechaniczny powodują drażnienie tkanek masowanych wpływając na powierzchnię skórną i mięśnie, oraz w sposób pośredni na układ krążenia, nerwowy oraz narządy wewnętrzne.

Tym z Państwa, którzy cierpią na ból i napięcie w ciele, polecamy masaż leczniczy, oparty na popularnym masażu klasycznym i miękkich technikach terapii manualnej. Osobom zestresowanym, żyjącym w ciągłym biegu oferujemy odprężający masaż relaksacyjny. Dla tych, którzy pragną spróbować czegoś nadzwyczajnego polecamy zabiegi na ciało oraz masaż gorącymi kamieniami czy gorącą czekoladą !Posiadamy również w ofercie masaż dla przyszłych mam, który uwalnia od bólu i dolegliwości pojawiających się w czasie ciąży, a także pozwala zrelaksować się i zadbać o swoje ciało w tak obciążającym dla niego okresie.

Masaż ma zastosowanie medyczne już od wielu lat, ale tak naprawdę dopiero od niedawna zaczęto doceniać jego zalety i korzyści dotyczące profilaktyki i leczenia wielu chorób oraz dolegliwości, zastępując leczenie farmakologiczne, a często także operacyjne. Jest on doskonałą formą relaksu, powodując tak często potrzebne nam dzisiaj – rozluźnienie i uczucie odprężenia. Masaż pomaga również przy urazach, dolegliwościach bólowych i innych problemach zdrowotnych oraz w kształtowaniu i modelowaniu sylwetki.

Korzyści z masażu jest wiele, począwszy od regulacji napięcia mięśniowego, przez zwiększenie odporności organizmu, po uzyskanie gotowości do podejmowania wysiłku fizycznego. Badania naukowe w coraz większym stopniu dowodzą ogromnej skuteczności dotyku, a przecież to on jest podstawą masażu. Stwierdzono, że sam zabieg masażu poprawia nastrój pacjenta i przyspiesza zdrowienie.

Często dopiero podczas masażu zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze mięśnie są napięte. Masaż może być więc drogą do odkrycia siebie, zatrzymania się i posłuchania sygnałów z naszego organizmu.

Myślę, że warto choć raz przekonać się o zabiegach masażu osobiście i dlatego mam nadzieję, że w ofercie mojego gabinetu każdy znajdzie coś dla siebie.

Kinezyterapia czyli leczenie ruchem lub gimnastyka lecznicza. Ruch/ćwiczenia gimnastyczne odpowiednio wykonywane, w pełni kontrolowane uznawane są za środek leczniczy i bodziec do leczenia organizmu. Główną metodą przez nas stosowaną jest trening funkcjonalny. Imituje on najpopularniejsze czynności ruchu, wykonywane w ciągu dnia, ale rozbija je na etapy. Terapia za pomocą ruchu to nie tylko wykonywanie ćwiczeń, to także nauka o błędnych nawykach, wykształconych przez organizm.

Kinesiotaping jest metodą terapeutyczną wykorzystującą elastyczną, przepuszczającą powietrze przylepną taśmą, która odpowiada właściwościom elastycznym skóry, stosowaną w celu zwiększenia skuteczności leczniczej. Taśma stale stymuluje do pracy narząd ruchu za pomocą bodźców mechanicznych. Stosowana jest jako nieodłączny element usprawniania kiedy terapeuta nie ma możliwości kontroli nad pracą pacjenta.

Prowadzę terapię najczęstszych schorzeń układu ruchu, takich jak bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle karku i szyi, bóle i zawroty głowy czy stany pourazowe stawów. Zespoły bólowe kręgosłupa i tzw. bóle odkręgosłupowe o typie np. rwy kulszowej, rwy barkowej oraz zaburzenia związane z innymi objawami np. mrowieniem, drętwieniem, osłabieniem siły mięśniowej, zablokowaniem ruchu.

Mam doświadczenie w pracy z pacjentami ortopedycznymi oraz sportowcami. Specjalizuję się w rehabilitacji schorzeń kręgosłupa oraz usprawnianiu stawów obwodowych (m.in. barkowych, biodrowych, kolanowych, skokowych).  Moją perełką jest rehabilitacja stawów skroniowo-żuchwowych. Na dolegliwości związane z zaburzeniem pracy stawów skroniowo-żuchwowych cierpi ok 80% społeczeństwa. Moim zadaniem jest pomóc pacjentowi żyć bez bólu!

Najważniejsza jest współpraca terapeuty i pacjenta by pozbyć się dolegliwości i zacząć normalnie funkcjonować-żyć bez bólu!

W swojej pracy wykorzystuje nowoczesne metody fizjoterapii uznane w Polsce i za granicą(m.in. terapia manualna HVLA, metoda Mckenzie, Mulligan, FDM, masaż głęboki, flossing, terapia punktów spustowych). W celu poprawy sprawności i podtrzymania efektów terapeutycznych stosuję kinezjotaping oraz uczę pacjentów jak postępować, by dolegliwości bólowe nie wracały.

Praca jako fizjoterapeuta daje mi ogromną satysfakcje i jest moją pasją!

Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach:)

Początkiem wielu chorób jest stres, brak aktywności fizycznej i napięcie mięśniowe. Siedzący tryb życia, godziny spędzone w samochodzie, w pracy-przed komputerem, pośpiech i stres sprawiają, że masz napięte mięśnie całego ciała!

Dlatego po wyczerpującym i ciężkim dniu zapraszam do Naszego gabinetu!


Magdalena W. – mgr fizjoterapii

Jestem magistrem fizjoterapii, absolwentką Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Ważną rzeczą jest dla mnie poszerzanie swojej wiedzy, dlatego już w trakcie studiów rozpoczęłam dokształcanie w kierunku pracy z ciałem oraz diagnozowania i leczenia bólów kończyn
i kręgosłupa. W ciągu ostatnich kilku lat ukończyłam kursy: Masażu Tkanek Głębokich, a także Mechanicznego Diagnozowania i Terapii Metodą McKenziego, z którego uzyskałam certyfikat. Dzięki temu nauczyłam się sprawniej diagnozować moich pacjentów, co prowadzi do skutecznej i szybkiej poprawy ich zdrowia oraz samopoczucia.

Tomasz Sz.

jestem dyplomowanym masażystą

Masaż to moja pasja. W moim zawodzie ważne jest dla mnie przede wszystkim dobro pacjenta, a także profesjonalizm i wysoka jakość świadczonych przeze mnie usług.Charakteryzuje mnie indywidualne podejście do każdego pacjenta. Bardzo istotne jest dla mnie zrozumienie potrzeb z którymi przychodzi pacjent. Na podstawie konsultacji odnośnie indywidualnych potrzeb, stylu życia, ewentualnych dolegliwości i informacji płynących z ciała dostosowuję zabieg do pacjenta.

Fascynuje mnie terapia mięśniowo-powięziowa, nakierowana na pracę z powięzią jako źródłem ograniczeń w układzie ruchu. Niektóre formy pracy terapeutycznej są odczuwane jako bolesne, inne są relaksujące, przyjemne. To bardzo indywidualne odczucia. Staram się spoglądać na problemy kompleksowo: rozpatruję problem w szerszym kontekście pracy, życia codziennego, nawyków. Osobom zainteresowanym pokazuję również dodatkowe formy autoterapii. Te elementy według mnie są prawdziwym kluczem powrotu do pełnej sprawności.

Specjalizuję się również w masażu Kobido i japońskich technikach masażu głowy :)

W trosce o dobro pacjentów stawiam na własny rozwój stale podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach. Wciąż poszerzam swoje horyzonty zawodowe poprzez indywidualne zgłębianie nowej wiedzy i doskonalenie umiejętności.

 Joanna M. – mgr fizjoterapii

fizjoterapeuta uroginekologiczny

Jestem fizjoterapeutką- absolwentką AWF w Poznaniu oraz studiów podyplomowych: holistyczna opieka okołoporodowa. Moją pasją jest fizjoterapia kobiet w okresie okołoporodowym oraz z problemami uroginekologicznymi np. nietrzymanie moczu, obniżenie narządów rodnych, ból podczas stosunku, stan po operacjach ginekologicznych. Jestem w trakcie szkoleń akredytowanych przez Polskie Towarzystwo Uroginekologiczne. Zajmuję się problemami przyszłych mam takie jak np. bóle placów, bioder, krocza, spojenia łonowego, mam po porodze: rozejście mięsni prostych brzucha, terapia blizny po cc, epizjotomii, terapia mięśni dna miednicy. W formie uzupełnienia terapii stosuje kinesiotaping. Bóle mięśniowe usuwam poprzez masaż tkanek głębokich czy terapie punków spustowych, a stres uwalniam poprzez masaż relaksacyjny. Cały czas podnoszę swoje kwalifikacje na licznych kursach, konferencjach.

Wiktoria  T.    mgr fizjoterapii

Jestem absolwentką fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Pracę fizjoterapeuty wykonują z czystej pasji oraz ogromnych możliwości tego zawodu. W mojej pracy wykorzystuję szerokich wachlarz zarówno uwielbianych technik manualnych, narzędziowych, mobilizacji jak i elementy treningu funkcjonalnego. Dla mnie podstawą w leczeniu jest dokładna diagnostyka pacjenta oraz indywidualna terapia. Świadomość dolegliwości pacjentów, motywuje mnie do ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Jestem pasjonatem anatomii i fizjologii człowieka.
Moje ukończone kursy i szkolenia:

  • Igłoterapia sucha – akupunktura kliniczna

  • Współczesne metody diagnostyki i leczenia dysfunkcji Tkanek Miękkich; Techniki Energizacji Mięśniowej (2 moduły)

  • Kurs Kinesiotapingu

  • Badanie i fizjoterapia funkcjonalna w uszkodzeniach stawu kolanowego

  • Ostra szyja

  • Masaż Tkanek Głębokich