Cellulit to problem dotykający dziś wiele kobiet, nawet w młodym wieku. Masaż wyszczuplający – obok diety i aktywności fizycznej – to jeden z ważniejszych elementów wykorzystywanych w walce z tymi niechcianymi przypadłościami.

Masaż antycellulitowy to mocny masaż wykorzystujący specjalnie dobrane techniki by usprawnić krążenie całego organizmu, zwłaszcza tych miejsc, gdzie nastąpiły zmiany. Masaż działa na tkankę podskórną usuwając złogi toksyn i szkodliwe produkty przemiany materii, zmniejszając zastoje limfatyczne i pobudzając prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Po takim masażu komórki są lepiej dotlenione i odżywione, skóra jest bardziej gładka, napięta, sprężysta i jędrna.

Zabieg ma działanie: oczyszczające, dotleniające, ujędrniające, zalecana seria to minimum 10 masaży dwa razy  w tygodniu. Dzięki regularnym masażom poprawia się krążenie krwi i limfy, skóra oczyszcza się z toksyn, a mięśnie stają się mocniejsze i bardziej elastyczne. Po serii masaży następuje widoczna redukcja tkanki tłuszczowej. Zmniejszają się obwód ciała, a skóra na brzuchu i udach staje się bardziej sprężysta i jędrniejsza. Przy zaawansowanym stadium cellulitu masaż może sprawiać ból, który jest oznaką skuteczności masażu. Najlepsze efekty przynosi w połączeniu z dietą i wysiłkiem fizycznym.

  • Przeciwwskazania
  • Zalecenia żywieniowe
  • Terapia Antycellulitowa
  • Choroby serca, nadciśnienie, żylaki, ciąża, karmienie piersią, miesiączka, zły stan zdrowia – temperatura, choroby nerek, choroby nowotworowe, silna nadczynność tarczycy, gruźlica.

  • Dieta złożona z pięciu mniejszych posiłków powinna być normą. Ważne są także stałe godziny przyjmowania pokarmów – organizm po pewnym czasie się do nich przyzwyczai i nie będzie miał potrzeby „odkładania” sobie na zapas tłuszczu w organizmie!

    Ogranicz potrawy sprzyjające odkładaniu się w organizmie wody, a więc potrawy tłuste i ostro przyprawione!

    Powinnaś ograniczyć sól do absolutnego minimum. Zastąp ją np. bazylią, suszona natką czy majerankiem.

    Ważne jest także odpowiednie dostarczanie płynów do organizmu. Powinnaś dziennie wypijać ok. 1,5-2 l wody! Pamiętaj, aby pić wodę o niskiej zawartości sodu.

    Zamiast zwykłej herbaty możesz spróbować pić zieloną herbatę, która wpływa dobrze na przemianę materii.

    Ogranicz kawę! najlepiej wyeliminuj ją ze swojej antycellulitowej diety całkowicie! Kawa i używki (np.papierosy) pozostawiają w Twoim ciele szkodliwe substancje, które odkładają się m.in w tkance tłuszczowej.

    Spożywaj dużo warzyw i owoców, zawierają bowiem mnóstwo dobrze przyswajalnych mikroelementów i witamin, które mają pozytywny wpływ między innymi na skórę.

    Spożywaj produkty które są lekkostrawne, przyspieszające jednocześnie przemianę materii m.in. ryby, ryż, chude sery czy białe mięso.
    Swoją dietę na cellulit wzbogać o produkty zawierające działający przeciwobrzękowo potas np. sałatę i pomidory!

    Staraj się spożywać produkty bogate w kwasy tłuszczowe – omega-3, omega-6 i omega-9. Związki te przyspieszają spalanie tłuszczu, skutecznie zapobiegają jego odkładaniu i przyspieszają metabolizm. Wspomniane substancje możesz znaleźć w olejach roślinnych, rybach, orzechach i miękkich margarynach (w kubkach).

    Jajka, drożdże i kiełki zbóż zawierają ważne w diecie na cellulit witaminy z grupy B.

    W swoim jadłospisie uwzględnij arbuzy, seler, pietruszkę i truskawki, które działają moczopędnie eliminując z organizmu wszelkie toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii!

  • Terapia antycellulitowa to:

    1. Dieta
    2. Aktywność fizyczna np. bieganie
    3. Masaż antycellulitowy(manualny/bańką chińską) co najmniej 2x w tygodniu
    4. Terapię uzupełnić można o :ciepło-zimny prysznic, peeling,stosowanie folii na partie ciała dotknięte cellulitem.Więcej informacji na ten temat uzyskają Państwo w gabinecie;)