Masaż leczniczy jest to masaż oparty na technikach masażu klasycznego. Jednak sformułowanie “masaż leczniczy” odnosi się do formy zabiegu, który ma na celu leczenie pewnych zaburzeń organizmu poprzez zabiegi manualne, poprzez mechaniczne oddziaływanie na skórę i tkanki położone bezpośrednio pod jej powierzchnią oraz na części ciała i organy położone głębiej. To mechaniczne oddziaływanie polega głównie na wykonywaniu określonych ruchów, chwytów i technik, mających na celu wywołanie efektu leczniczego, np: likwidacja przykurczów i bóli mięśniowych, czy rwy kulszowej.

Metodą tą leczy się przede wszystkim stany chorobowe przebiegające w sposób przewlekły oraz niektóre przebiegające w sposób podostry, ale te wymagają ścisłej współpracy z lekarzem i wcześniejszego zastosowania leczenia przygotowującego (głównie chodzi o zlikwidowanie istniejących już stanów zapalnych).

Masaż wykonuje się seriami i tylko wtedy możemy oczekiwać jego leczniczego działania. Oczywiście nie będzie żadnym błędem zrobienie jednego zabiegu, ale nie może być wtedy mowy o jakimś leczeniu. Podstawową serią jest dziesięć masaży, najlepiej wykonywanych codziennie lub co dwa-trzy dni. Ale wszystko jest kwestią tego, jak bardzo zaawansowane są stany chorobowe. Jest to sprawa bardzo indywidualna, do ustalenia z masażystą, w czasie wywiadu z pacjentem przed rozpoczęciem kuracji masażami.

  • Cennik
    • rwa kulszowa – odcinek L-S + kończyna dolna 30 min./40 zł
    • rwa barkowa – odcinek C-Th + kończyna górna 30 min./40 zł
    • masaż kręgosłupa 30 min./40 zł
    • masaż kręgosłupa 45 min./70 zł